REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Innpoland: Firma z Gliwic zarabia na oszczędzaniu wody.

Kącik Prasowy

Ograniczenie strat wody w miejskich wodociągach postawiła sobie za cel gliwicka firma Future Processing, tworząc Monitor Strat. Jej rozwiązanie wspiera i rekomenduje marka Microsoft, która lansuje ideę inteligentnego miasta CityNext.

REKLAMA

Jak działa Monitor Strat? Na razie to prototyp, który wdrożono w miejskich wodociągach we Wrocławiu, które przynoszą nawet kilkunastoprocentowe straty wody. Miasto zostało podzielone na strefy. W każdej z tych stref jest kilka lub kilkanaście przepływomierzy. I to właśnie z nimi, poprzez inteligentne czujniki, komunikuje się Monitor Strat.

Stan przepływomierzy sprawdzany jest raz dziennie. Następnie dane są przesyłane do Excela, przetwarzane i analizowane. Monitor strat momentalnie przetwarza ogromną ilość danych i wizualizuje je na mapie, sygnalizując awarię. 

Mapę ogląda diagnosta, który jest w stanie natychmiast sprawdzić miejsce, gdzie pojawia się awaria wody, czyli np. wyciek, gdzie setki hektolitrów wody uciekają do gruntu. System mówi mu: popatrz tutaj. Wszystko trwa dzień. 

Cały artykuł przeczytać można na stronie INNPOLAND.

Admin Admin

Udostępnij:


Future Processing

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Niedziela
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Brunona, Jana, Wery

REKLAMA