REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wirtualne Media: Groźny wirus na Facebooku

Kącik Prasowy

Na Facebooku pojawił się nowy wirus z rodziny ransomware, który do infekowania komputerów wykorzystuje fałszywe powiadomienia w serwisie. Po zaatakowaniu komputera złośliwy kod rozpoczyna proces szyfrowania danych na dysku twardym, do których dostęp może zostać przywrócony dopiero po wpłaceniu okupu.

REKLAMA

Chodzi o wirus typu ransmoware, który w pierwszym etapie wysyła do użytkowników Facebooka powiadomienia o tym, że zostali oznaczeni lub wspomniani w komentarzu znajomego.

Kliknięcie w powiadomienie kieruje użytkownika do treści, która rzekomo została umieszczona w Dokumentach Google. Kliknięcie na link w Google Docs powoduje z kolei ściągnięcie do komputera złośliwego oprogramowania.

Opis działania nowego wirusa wskazuje, że do zainfekowania komputera potrzebuje on kilku niestandardowych ruchów użytkownika, które powinny wzbudzić czujność. Pomimo tego jest jednak możliwe, że część osób da się złapać w pułapkę.

Cały artykuł znaleźć można na stronie: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/grozny-wirus-na-facebooku-infekuje-komputery-i-szyfruje-dysk-twardy

Admin Admin

Udostępnij:


wirus na facebooku

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Sobota
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Laury, Laurentego, Nory

REKLAMA