REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Onet: Gliwicki Teatr Muzyczny w kryzysie?

Kącik Prasowy

Gliwicka operetka jest w trakcie zmian organizacyjnych, 40-osobowa orkiestra została zmniejszona o połowę, kolejne osiem osób straciło pracę w minioną środę. Pracownicy zbierają podpisy pod petycją, w czwartek odbędzie się pikieta. "Pogłoski o śmierci, czy też zabijaniu tutejszego teatru są przedwczesne i z całą pewnością przesadzone" - uspokaja dyrektor w swoim oświadczeniu. Co dalej z teatrem z 120-letnią historią?

REKLAMA

Wypowiedzenia dostało osiem osób z zespołu artystycznego w środę, zaczęliśmy ostro się temu sprzeciwiać – mówi Onetowi anonimowo jeden z pracowników teatru. - Inwestują setki milionów w budowę Podium w Gliwicach, które już generuje milionowe długi, miasto dofinansowuje Piasta Gliwice, który z samych biletów i sponsorów mógłby się spokojnie utrzymać. Gliwice są jednym z bogatszych miast na Śląsku i rezygnują z tak cennego znaku rozpoznawczego, jak Gliwicki Teatr Muzyczny? Chcą zamienić teatr z bogatym i wartościowym repertuarem na szybkie "spektakliki" małoobsadowe. Zwalniają powoli, bo inaczej byłyby to zwolnienie grupowe i każdemu na etacie przysługiwałoby odszkodowanie - dodaje anonimowy rozmówca.

Więcej na: http://film.onet.pl/wiadomosci/gliwicki-teatr-muzyczny-w-kryzysie-zwolnienia-petycja-pracownikow-oswiadczenie/tmme3v

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


gtm gliwicegliwicki teatr muzycznygrzegorz krawczyk

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Niedziela
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Erwiny, Henryka, Mariusza

REKLAMA