REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Urzędnicy na rowery

Kącik Prasowy

Ekologicznie, szybko i zdrowo. Urząd Marszałkowski wzbogacił się o pięć rowerów, z których korzystać będą urzędnicy w sprawach służbowych

Galeria zdjęć


REKLAMA

Rowery mają być używane głównie w obrębie Katowic, ale mogą też służyć urzędnikom podczas podróży do innych miast. Warunkiem skorzystania z nich jest krótkie szkolenie.

„Rower to najwygodniejszy środek lokomocji w mieście, szczególnie na krótkich dystansach. A takie właśnie pokonują urzędnicy, przemieszczając się np. między instytucjami rozrzuconymi po Katowicach. Ich zakup traktujemy jako projekt pilotażowy. Rowery są już intensywnie testowane, a sądząc po zainteresowaniu, jakim cieszy się ten pomysł, być może wkrótce w urzędzie pojawią się kolejne składaki” – przekonuje Aleksander Kopia, oficer rowerowy województwa.

Rowery to składaki nowej generacji firmy Romet. Ich zaletą jest możliwość zabrania do pociągu czy do samochodu. Zakup rowerów przez urząd plasuje go w grupie pionierskich pod tym względem samorządów. Pomysł i zasady ich funkcjonowania konsultowane były z samorządem Gdańska, gdzie rowery służbowe pojawiły się kilka lat temu.

Zakup rowerów ma też uzasadnienie w przypadku projektowania i inwentaryzacji dróg rowerowych w województwie.

„Przeprowadzany niedawno audyt Wiślanej Trasy Rowerowej nie miałby najmniejszego sensu, gdyby realizować go na piechotę lub z samochodu. Jednak pracownicy zaangażowani w prace przy audycie musieli korzystać z własnych jednośladów. Obecnie przymierzamy się do kolejnego dużego projektu – audytu nieczynnych tras kolejowych, które mają zostać zaadaptowane dla potrzeb rowerzystów” – tłumaczy Aleksander Kopia.

Rowery wyposażone są w zapięcia zabezpieczające typu segmentowego, a każdy wypożyczający będzie mógł także skorzystać z kasku rowerowego. Do każdego roweru jest też torba do przewozu jednośladu w pociągu.

© fot. BP Tomasz Żak

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


urzędnicy na rowery

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Wtorek
Listopad 2019
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Konrada, Renaty, Witolda

REKLAMA