REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Urzędnicy na rowery

Kącik Prasowy

Ekologicznie, szybko i zdrowo. Urząd Marszałkowski wzbogacił się o pięć rowerów, z których korzystać będą urzędnicy w sprawach służbowych

Galeria zdjęć


REKLAMA

Rowery mają być używane głównie w obrębie Katowic, ale mogą też służyć urzędnikom podczas podróży do innych miast. Warunkiem skorzystania z nich jest krótkie szkolenie.

„Rower to najwygodniejszy środek lokomocji w mieście, szczególnie na krótkich dystansach. A takie właśnie pokonują urzędnicy, przemieszczając się np. między instytucjami rozrzuconymi po Katowicach. Ich zakup traktujemy jako projekt pilotażowy. Rowery są już intensywnie testowane, a sądząc po zainteresowaniu, jakim cieszy się ten pomysł, być może wkrótce w urzędzie pojawią się kolejne składaki” – przekonuje Aleksander Kopia, oficer rowerowy województwa.

Rowery to składaki nowej generacji firmy Romet. Ich zaletą jest możliwość zabrania do pociągu czy do samochodu. Zakup rowerów przez urząd plasuje go w grupie pionierskich pod tym względem samorządów. Pomysł i zasady ich funkcjonowania konsultowane były z samorządem Gdańska, gdzie rowery służbowe pojawiły się kilka lat temu.

Zakup rowerów ma też uzasadnienie w przypadku projektowania i inwentaryzacji dróg rowerowych w województwie.

„Przeprowadzany niedawno audyt Wiślanej Trasy Rowerowej nie miałby najmniejszego sensu, gdyby realizować go na piechotę lub z samochodu. Jednak pracownicy zaangażowani w prace przy audycie musieli korzystać z własnych jednośladów. Obecnie przymierzamy się do kolejnego dużego projektu – audytu nieczynnych tras kolejowych, które mają zostać zaadaptowane dla potrzeb rowerzystów” – tłumaczy Aleksander Kopia.

Rowery wyposażone są w zapięcia zabezpieczające typu segmentowego, a każdy wypożyczający będzie mógł także skorzystać z kasku rowerowego. Do każdego roweru jest też torba do przewozu jednośladu w pociągu.

© fot. BP Tomasz Żak

Admin Admin

Udostępnij:


urzędnicy na rowery

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Sobota
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Laury, Laurentego, Nory

REKLAMA