REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Archdaily.com o wnętrzach gliwickiego biura architektonicznego

Kącik Prasowy

Jeden z bardziej znanych portali architektonicznych,Archdaily.com, zamieścić artykuł o wnętrzach gliwickiego biura INOSTUDIO.

 

Galeria zdjęć


REKLAMA

Zaaranżowane na potrzeby architektów biuro schowane jest w bramie przy ul. Dunikowskiego. Niewielka powierzchnia (zaledwie 20 m2), pozwoliła na stworzenie zarówno miejsca do spotkań i pracy, jak i wypoczynku. Co więcej, znalazło się również miejsce na archiwum. Jak to możliwe?

- W trakcie wyburzeń okazało się, że pomieszczenie ma dodatkową przestrzeń ponad sufitem i całkowitą wysokość około 5m. Pozwoliło to na rozwiązanie biura na dwóch poziomach - wyjaśniają architekci. - Zaprojektowano nowy strop, nad częścią lokalu, schody oraz ciąg pomieszczeń technicznych wzdłuż jednej ze ścian. Pomysłem na wnętrze było pozostawienie oryginalnych faktur na ścianach i suficie. W istniejącą przestrzeń, w kontraście do rustykalnych powierzchni, został wstawiony gładki "service box" zawierający: toaletę, aneks kuchenny, kotłownię i garderobę. Wszystko zostało ujednolicone kolorem białym z czarnymi dodatkami. W wyniku przebudowy elewacji powstała duża witryna z drzwiami wejściowymi oraz wysokie okno zakończone oryginalnym sklepieniem łukowym.

Za ten projekt i realizację pracownia INOSTUDIO architektów Magdaleny i Zbigniewa Gierczaków w ubiegłym roku otrzymała również wyróżnienie w 21. edycji konkursu Architektury Roku Województwa Śląskiego, organizowanego przez SARP.

Artykuł w ArchiDaily - http://www.archdaily.com/781406/inostudio-office-inostudio

Zdjęcia pochodzą ze strony pracowni: http://www.inostudio.pl/. Ich autorem jest Marcin Grabowiecki.

 

 

Admin Admin

Udostępnij:


inostudio

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Niedziela
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Brunona, Jana, Wery

REKLAMA