REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

CHIP o gliwickiej firmie: Rewolucja w VR nadejdzie z Gliwic

Kącik Prasowy

W piątek 27 listopada miałem okazję wybrać się do Gliwic, gdzie swoją siedzibę (a nawet dwie, ale o tym później) ma polska firma Reality 51, o której w przyszłości może być bardzo głośno. Najogólniej rzecz ujmując: Reality 51 zajmuje się wirtualną rzeczywistością, tworząc komercyjne projekty dla prywatnych firm i instytucji publicznych, takich jak wojsko, czy placówki medyczne. To, co jednak zrobiło na mnie największe wrażenie tkwi w 

REKLAMA

Skanowanie" prawdziwych budynków to zupełnie nowe możliwości dla twórców gier i - ogólnie rzecz biorąc - twórców trójwymiarowych przestrzeni. Farm 51 opracowało technologię, dzięki której rozdzielczość tekstur na zeskanowanych obiektach jest tak duża, że może wywołać niemałą rewolucję, jeśli chodzi o sposób tworzenia gier komputerowych. Załoga z Gliwic musi popracować jeszcze trochę nad technologią stabilizacji obrazu (niektóre rzeczy skanuje się z powietrza, za pomocą drona), jednak biorąc pod uwagę ich dotychczasowe dokonania, myślę że to jedynie kwestia czasu.

(...) technologie VR opracowane przez niewielki zespół ludzi z Gliwic zrobiły wrażenie nie tylko na mnie. Samsung - koreański gigant i lider, jeśli chodzi o mobilną, wirtualną rzeczywistość również dostrzegł ogromny potencjał w pracy Polaków. Dzięki nawiązanej współpracy między dwoma firmami, część projektów Farm 51 na pewno uruchomimy w przyszłym roku na Samsung Gear VR i coś mi mówi, że opracowane w Gliwicach technologie będą jednymi z ważniejszych, jeśli chodzi o przyszłość wirtualnej rzeczywistości.


Zobacz więcej: http://www.chip.pl/blogi/scisle-fajne/2015/11/historia-vr-powstaje-w-polsce#ixzz3t6SvciAy

Facebook autora: https://www.facebook.com/toscislefajne

Admin Admin

Udostępnij:


farm 51Reality 51

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza

REKLAMA