REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Kultura
Niech Cisza Milczy – mocny festiwal w Pyskowicach-Dzierżnie

Już jutro (w sobotę, 18 sierpnia) przy ul. Piaskowej 70 w Dzierżnie (Pyskowice) odbędzie się 7 edycja Moto Rock Metal Festiwal „Niech Cisza Milczy”.

| Kultura
Kultura
Parkowe Lato. Tym razem zaśpiewa Natasza Urbańska

W sobotę, 18 sierpnia w Parku Chopina odbędzie się kolejna odsłona Parkowego Lata. Na plenerowej scenie koncert da Natasza Urbańska. Początek o godz. 19.30.

| Kultura
Powiat
Pyskowicki Powrót do przeszłości

W tę niedzielę, 19 sierpnia Drużyna Utgard Gliwice, MOKiS Pyskowice oraz miasto Pyskowice organizują Piknik Historyczny "Powrót do przeszłości". W programie m.in. pokazy walk wojów, możliwość przymierzenia strojów z epoki i pokaz ognia. Wydarzenie odbędzie się na boisku w Dzierżnie (Pyskowice).

| Powiat
Nauka
Studenci postawili sobie nowe wyzwanie. Budują elektryczny motocykl

Znani z tego, że konstruują niezwykłe bolidy, studenci z Politechniki Śląskiej postanowili pójść o krok dalej… W przyszłym tygodniu światło dzienne ujrzy zbudowany przez nich elektryczny motor crossowy.

| Nauka
Na Sygnale
Rysował na drzwiach swastyki. Przed Policją udawał, że nie jest Polakiem

Dwa dni temu mundurowi z gliwickiej drogówki zatrzymali 49-letniego gliwiczanina , który na drzwiach wejściowych do mieszkania na jednym z osiedli rysował nazistowskie symbole. Ze względu na dziwne zachowanie, mężczyzna został przewieziony do szpitala psychiatrycznego na obserwację. Po wyjściu usłyszał zarzuty.

| Na Sygnale
Kultura
Muzyka zabrzmi Pod Murami - kolejna odsłona Otwartego Salonu Muzycznego

Fundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej zaprasza 19 sierpnia 2018 roku o godz. 12.00 na trzeci koncert II edycji cyklu koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA pod tytułem „Otwarty Salon Muzyczny”, które odbywają się w każdą 3 niedzielę miesiąca od czerwca do września, zawsze w samo południe w różnych miejscach wokół Starego Miasta w Gliwicach. Tym razem muzyka zabrzmi Pod Murami...

| Kultura
Miasto
Skoczą ze spadochronem dla leku

Podniebna Drużyna Fundacji SMA zaprasza do udziału w akcji „O skok od leku 3” organizowanej w sobotę, 08 września w godz. 9-17 w spadochronowej Strefie Silesia przy ul. Lotników w Gliwicach. To jedyna taka impreza, w której niepełnosprawni, chorujący na SMA (rdzeniowy zanik mięśni), wezmą udział w skoku spadochronowym z wysokości 4 tys. m, by w ten sposób pokazać, że ograniczenia są tylko w gło...

| Miasto
Rozrywka
Sierpień z kabaretami - tym razem Paranienormalni

W najbliższy piątek na scenie Forum pojawi się kolejny kabaret. Tym razem będą to niemal już kultowi Paranienormalni.

| Rozrywka
Rozrywka
Znajomi żartują, że się bawię klockami… - o swoich torebkach z klocków LEGO opowiada Agnieszka Biernacka

Wchodzimy do przytulnego gliwickiego mieszkania znajdującego się na 4 piętrze. To tu powstają znane w świecie i jedyne w swoim rodzaju torebki z klocków LEGO firmowane znakiem AGABAG. Nie jest to wielki warsztat, czy hala fabryczna. Misternie wykonane kopertówki i shopperki powstają na stole w pokoju, pod palcami Agnieszki Biernackiej.

| Rozrywka
Wybory
Ruszyła machina wyborów samorządowych

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś datę wyborów samorządowych. Pierwsza ich tura odbędzie się 21 października 2018 roku. Od dziś można już tworzyć komitety wyborcze i zgłaszać kandydatów.

| Wybory

POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Piątek
Sierpień 2018
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anity, Elizy, Mirona

REKLAMA