REKLAMA

Dzień Dziecka w Gliwicach. Będzie się działo!

Rozrywka

Z okazji Dnia Dziecka zarówno Miasto Gliwice, jak i wiele innych podmiotów przygotowało dla dzieci atrakcje. Oto, gdzie warto się dziś z nimi udać.

REKLAMA

Miasto Gliwice przygotowało dla najmłodszych piknik w Parku Chopina. Zabawa rozpocznie się w samo południe. Na jej uczestników będą czekały stoiska z "megagrami”. Będą konkursy z nagrodami, balonowe zoo, wyjątkowy pokaz Bike Trial Show, czyli akrobacje rowerowe na mobilnej scenie. Nie zabraknie też dmuchańców i dużych baniek mydlanych.

O dobry humor bawiących się zadbają obecni w parku animatorzy, którzy wciągną do zabawy nawet największych ponuraków. Na scenie będą rządzić cyrkowi performerzy, magicy i tancerze.

Wieczorem Dzień Dziecka świętować będą starsze dzieci. O 17.30 wystąpi Michał Szczygieł, finalista 8. edycji The Voice of Poland, a pół godziny później - idolka nastolatek, Sylwia Lipka.

Z kolei w Forum Gliwice 1 i 2 czerwca (piątek-sobota) pojawi się miasteczko Pontypandy, w którym dzieci wraz ze Strażakiem Samem będą uczyć się, jak dbać o bezpieczeństwo. W godzinach od 12.00 do 18.00 na gości czeka mnóstwo atrakcji związanych z serialowym bohaterem ratującym z opresji mieszkańców Pontypandy.

ANÓŻ Widelec (os. Kopernika) planuje od 13.00 gry i zabawy, balonowe ZOO, malowanie buziek,  słodki poczęstunek dla dzieci gratis oraz tańce i hulańce dla najmłodszych.

W Stacji Artystycznej Rynek, 1 czerwca na dzieci czekać będą animacje, które przygotuje Dziecięce Centrum Tańca MAJERY. Jest tam też wystawa fotografii portretu dziecięcego "Czary- mary".

Portrety dzieci autorstwa Eweliny Pniewskiej pokazują jak bardzo my dorośli jesteśmy oczarowani, a wręcz zaczarowani beztroskim sposobem bycia naszych milusińskich. Malarskie portrety dzieci, które stanowią wyjątkowy, pojedynczy obraz. Autorka z sobie tylko znaną mocą ulega czarowi małych modeli. Wystawa jest bogata w fotografie nigdzie wcześniej nie publikowane. Autorka podczas spotkania opowie jak szczerość dzieci wpływa na jej twórczość.

W Parku Handlowym ARENA 3 czerwca odbędzie się Charytatywne KIDS Runners vol. 2. W programie 15 BIEGÓW  w różnych kategoriach wiekowych (szczegóły na stronie Areny). Start o godzinie 12:00. Celem akcji jest pozyskanie środków finansowych na leczenie 12-letniej Laury Zawady z DZIECIĘCYM PORAŻENIEM MÓZGOWYM!

Dzień Dziecka w Kolejkowie. Już od godziny 12:00 w dniu 2 oraz 3 czerwca na najmłodszych gości Kolejkowa czekać będą specjalnie przygotowane warsztaty modelarskie. Każde dziecko będzie mogło otrzymać dyplom i uprawnienia Młodego Modelarza oraz słodki upominek!

W dniu 2 czerwca gościć będą w Kolejkowie funkcjonariusze Policji oraz uczniowie szkoły policyjnej, którzy opowiedzą o tajnikach swojej pracy, zaprezentują scenki dotyczące bezpieczeństwa oraz m.in. techniki zakładania kajdanek. Będzie można zobaczyć wnętrze najprawdziwszego policyjnego radiowozu ! Kolejkowo odwiedzą również strażacy, którzy przyjadą oznakowanym wozem Straży Pożarnej.

W dniu 3 czerwca na naszych milusińskich czekać będą prelekcje przygotowane przez funkcjonariuszy Policji na temat bezpieczeństwa na drodze oraz prelekcje strażaków dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy.

Mistrzowski Dzień Dziecka z Krzysztofem Golonką w Europie Centralnej. 3 czerwca w centrum handlowym pojawi się mistrz świata w trikach piłkarskich – Krzysztof Golonka! Będą pokazy, lekcje piłkarskich trików i konkursy!

Jego piłkarskimi sztuczkami zachwycają się na całym świecie, a na youtubie śledzi go ponad milion osób! Mowa o Krzysztofie Golonce, który jest najsłynniejszym w Polsce piłkarskim performerem. Już 3 czerwca specjalnie z okazji Dnia Dziecka pojawi się w Europie Centralnej! To będzie dzień, którego żaden fan piłki nożnej nie zapomni! Słynny w internecie turboKrzych zaprezentuje swoje niesamowite umiejętności oraz poprowadzi lekcje piłkarskich tricków. Każdy będzie mógł również zdobyć autograf od mistrza świata oraz zrobić sobie z nim zdjęcie.

Wydarzenie będzie podzielone na strefy z różnymi aktywnościami. Nie zabraknie wielu zabaw i atrakcji dla tych najmłodszych oraz nieco starszych. W programie m.in. warsztaty freestylu, żonglowania piłką, tzw. zośką czy konkurs dryblingu. Przez cały dzień odbywać się będą również konkursy z nagrodami, w których m.in. uczestnicy będą sami musieli ustrzelić wygraną. Znajdzie się również strefa z piłkarzykami oraz konsolami, w której będzie można wziąć udział w turnieju w piłkarską grę Fifa. Na najmłodszych czekać będzie dmuchane miniboisko. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 18:00. Wstęp wolny!

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Środa
Sierpień 2018
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Cezarego, Marii, Zygfryda

REKLAMA