Z radością pomożemy hospicjum!

Rozrywka

- Bezpośredni cel się nie zmienia: jest nim zbiórka środków na rozbudowę naszej placówki, gdyż wciąż przybywa pacjentów potrzebujących naszego wsparcia. Ponadto wieloletnia już infrastruktura wymaga zmian, tak aby komfort pacjentów był najwyższy z możliwych – mówi lek. med. Artur Pakosz, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum w Gliwicach. 26 maja na gliwickim Rynku odbędzie się duża i huczna impreza plenerowa, a zebrane podczas niej środki wspomogą gliwickie hospicjum.

REKLAMA

Imprezę rozpocznie barwny korowód, który ruszy ul. Zwycięstwa. Będzie on optymistycznym wyrazem poparcia dla inicjatywy na rzecz Hospicjum. Przedefilują w nim m.in. mażoretki Pantery z gliwickiego MDK, którym rytm nadawać będzie Orkiestra KWK Sośnica. Muzycy zagrają też coś z myślą o mamach, gdyż tego dnia przypada ich święto i to dla nich przygotowana będzie też specjalna niespodzianka.

Na ustawionej na Rynku scenie pojawią się m.in. przedstawiciele irlandzkiego folku - do muzyki Carrantuohill zatańczy zespół Salake. Zorganizowane zostaną również przegląd grup tanecznych, warsztaty muzyczno-taneczne prowadzone przez Teatr Wit-Wit i w końcu - koncert grupy Canis Latrans. Smaku imprezie doda Smaczny Kredens, który będzie rozdawał pajdy ze smalcem i pasztetem, jednocześnie kwestując na rzecz hospicjum.

Do programu dołączył również Hotel Qubus, który w tym dniu w swoich gościnnych progach organizować będzie Akademię Małego Hotelarza.

Imprezę poprowadzą Magdalena Budny oraz Michał Czaplicki.

Na tym wydarzeniu akcja zbierania pieniędzy na rzecz modernizacji gliwickiego hospicjum się nie kończy.

Do akcji zbiórki środków na jego rozbudowę będą mogły włączyć się również szkoły i przedszkola.

Hotel Qubus już w maju, w ramach Akademii Małego Hotelarza, otworzy swoje drzwi dla przedszkolaków. Do uczestnictwa w zajęciach na terenie hotelu zostaną zaproszone te grupy przedszkolne, które w zamian za udział w zabawie dokonają zakupu cegiełek.

Natomiast szkoły i szkolne kluby wolontariatu zachęcamy do propagowania idei pomocy Hospicjum i dystrybucji wśród swoich kolegów cegiełek hospicyjnych o wartości 5 zł. - Skala i zasięg tych inicjatyw w dużej mierze zależy od wrażliwości społecznej nauczycieli i pedagogów, których rolą jest zachęcanie do akcji i niesienia pomocy innym -podkreślają organizatorzy. 

 

 

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA