Seniorzy: ŁTS Łabędy - ROW II Rybnik 1:2

Sport

Piłkarze ŁTS ulegli w meczu 24 kolejki ROW II Rybnik 1:2, tym samym komplikując sobie sytuację w tabeli w aspekcie walki o utrzymanie.

REKLAMA

ROW przyjechał na Fiołkową wzmocniony kilkoma zawodnikami pierwszej drużyny (w składzie był m.in. Mariusz Zganiacz) i zupełnie zdominował pierwszy kwadrans gry. W 10 minucie rybniczanie przejęli piłkę przed polem karnym ŁTS, a Paweł Jaroszewski pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 6 minut później niepotrzebna i ryzykowna wymiana piłki we własnym polu karnym zakończyła się kolejna stratą, a tym razem bezlitosnym egzekutorem okazał się Michał Wróblewski. Dwie szybko strzelone przez ROW bramki pozwoliły piłkarzom z Rybnika na uspokojenie gry. Mecz się wyrównał i obie drużyny stwarzały sobie nieliczne sytuacje pod bramka przeciwnika. W 27 minucie ładną interwencją popisał się obchodzący tego dnia urodziny bramkarz ŁTS Patryk Lawacz, natomiast w 31 jego vis a vis wybronił lekki strzał Kwaśnioka. W 41 minucie Balu wrzucił piłkę z bocznego sektora w pole karne rywali, ta trafiła w rękę obrońcę i sędzia podyktował rzut karny. Bezbłędnym egzekutorem był sam Bałuszyński. Wynik 1:2 do przerwy dawał nadzieje na korzystny wynik, jednak w drugiej połowie ataki łabędzian były zbyt powolne i przewidywalne, aby mogły wyrządzić krzywdę rybniczanom. Najbliżej zmiany wyniku był w 75 minucie Sebastian Siwek, ale piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce. Zawodnicy ŁTS muszą jak najszybciej ustabilizować formę (oczywiście na tym wyższym poziomie), gdyż kolejna porażka przed własną publicznością zmniejsza margines pomyłki na ostatnie kolejki do absolutnego minimum.


Komentarz trenera Jerzego Werońskiego:

Jestem mocno rozczarowany dzisiejszym meczem i trudno mi znaleźć właściwe słowa. Wydawało się, że jesteśmy mocno skoncentrowani przed tym meczem, lecz boiskowa proza pokazała inaczej. Jeśli myślisz o wygraniu meczu, nie można podarować rywalom goli, a my zrobiliśmy to dwa razy w ciągu pierwszych 15 minut. Nie można pozwolić sobie na takie błędy, jakie są naszym udziałem. Dopiero po stracie dwóch bramek zaczęliśmy tak naprawdę grać. Lecz tu wyszło doświadczenie ligowe niektórych graczy ROW, którzy umiejętnie utrzymywali się przy piłce, nie szukając już kolejnych bramek, ale starali się trzymać nasz zespół na odpowiedni dystans od swojej bramki, a my mimo prób nie potrafiliśmy już strzelić następnych bramek. Trzeba coś zmienić w naszej grze i podejściu do meczu, bo nasza sytuacja jest bardzo ciężka, ale nie beznadziejna. Będziemy walczyć do końca o każdy punkt w tej lidze.

Skład ŁTS Łabędy:
Patryk Lawacz, Arkadiusz Ślesiński, Piotr Sigmundzik, Jan Goryczka, Sławomir Kantor, Rafał Perczyński, Artur Dobrzyński, Krzysztof Dłubała, Dawid Majerowski, Mariusz Kwaśniok, Łukasz Bałuszyński

Rezerwa:
Jakub Skubacz, Marcin Kafanke, Jakub Dłubała, Michał Moroz, Ireneusz Duda

Zmiany:
75" Michał Moroz <-> Arkadiusz Ślesiński
80" Ireneusz Duda <-> Dawid Majerowski
86" Marcin Kafanke <-> Krzysztof Dłubała

Kartki:
14" Rafał Perczyński (żółta)

Tekst: Michał Wojtowicz / źródło: ŁTS Łabędy

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA