Powiat zaprasza na imprezy

Powiat

Szereg różnorodnych i ciekawych imprez przygotował w tym roku Powiat Gliwicki. Wiele z nich organizujemy wspólnie z naszymi gminami.

REKLAMA

Wszystkie wydarzenia zostały umieszczone w „Kalendarium Imprez Powiatu Gliwickiego”, które obejmuje okres od maja do października 2018 r. Część z nich wpisuje się w obchody jubileuszu 100-lecia Niepodległości Polski.

 Już 17 maja w Szkole Podstawowej w Paczynie odbędzie się konkurs „Miś Bezpieczeństwa”, który organizujemy wspólnie z tą placówką. 27 maja zapraszamy do Wilczy na „Twórcze Starcie Orkiestr Dętych”. Kilka ciekawych wydarzeń zaplanowaliśmy także w czerwcu. 2 czerwca odbędzie się VIII Bieg Uliczny im. ks. Konstantego Damrota, który organizujemy wspólnie z gminą Pilchowice. Zarówno „Twórcze Starcie Orkiestr Dętych”, jak i Bieg im. ks. Damrota odbywać się będą w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny. Z kolei 9 czerwca – wspólnie z gminą Sośnicowice zapraszamy na Rajd Rowerowy Powiatu Gliwickiego z metą na Ziemi Sośnicowickiej.

 Wrzesień rozpoczną XX Dożynki Powiatu Gliwickiego i Gminy Toszek, które odbędą się 1-2.09. w Ciochowicach. 29 września powiat włączy się w (organizowane przez gm. Wielowieś) Obchody Rocznicowe na Polanie Hubertus.

 Ciekawie zapowiada się również październik. 6.10. w Pyskowicach odbędą się XIX Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Gliwickiego w Tenisie Stołowym, 11.10. – IV Miting Lekkoatletyczny im. Emila Kiszki w Knurowie, 13.10. – w gm. Pilchowice planowany jest Powiatowy Turniej Skata Sportowego, 27 października w Knurowie - Przegląd Twórczości Artystycznej – Chóry i Seniorzy z terenu Powiatu Gliwickiego. Kalendarium zamyka Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w grudniu w Dąbrówce (gm. Wielowieś).

Wersja elektroniczna „Kalendarium Imprez Powiatu Gliwickiego” znajduje się na stronie www.starostwo.gliwice.pl. Oprócz informacji o imprezach organizowanych przez powiat i nasze gminy, znajdują się tu także wydarzenia przygotowane przez Centrum Kultury „Zamek w Toszku”, Pałac w Pławniowicach, Marinę Gliwice, PTTK Klub Kolarski im. Wł. Huzy w Gliwicach i Zamek w Chudowie.

(źródło: Starostwo Powiatowe)

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA