Seniorzy: ŁTS Łabędy - KS 94 Rachowice 1:2

Sport

Zła passa ŁTS w 2018 roku została niestety podtrzymana po porażce w meczu 20 kolejki z KS Rachowice.

Pierwsi w tym spotkaniu zaatakowali goście, Mariusz Sosna (wyróżniający się zawodnik KS Rachowice w tym meczu – gol i asysta) oddał w 10 minucie celny strzał. Ten sam zawodnik otworzył wynik w 31 minucie po podaniu z głębi pola pokonał umieszczając piłkę w siatce obok interweniującego Lawacza. Na przestrzeni całej pierwszej połowy goście mieli więcej pomysłów na grę. W 38 minucie Adam Bielec wybił pikę sprzed linii ratując ŁTS przed utratą drugiej bramki. Strzały Dobrzyńskiego i Dłubały nie stworzyły realnego zagrożenia pod bramką Rachowic. Na początku drugiej połowy szczęście uśmiechnęło się do Łabędzian. Centro-strzał Michała Moroza po interwencji bramkarza wpadł do siatki, ostatecznie gola zapisano bramkarzowi Rachowic Dawidowi Szulcowi. 68 minuta mogła być przełomowa dla losów spotkania. Wprowadzony chwile wcześniej na murawę Łukasz Plech pognał na bramkę przeciwnika, tuż przed polem karnym dogonił go i sfaulował Leszek Niewiarowski. Sędzia pokazał czerwona kartkę, jednak rzut wolny Sławka Kantora otarł się o mur i nie trafił do siatki. Gospodarze nie potrafili wykorzystać liczebnej przewagi, a goście zadali ostateczny cios w 78 minucie. Sosna zagrał do Zjeżdżałki, a ten efektownym strzałem z bliska ustalił wynik na 2-1. Po tym spotkaniu ŁTS spadł na przedostatnie miejsce w tabeli i w klubie należy zacząć bić na alarm. Mecz prawdy i pierwszy z wielu „o wszystko” już w środę z zamykającym tabelę LKS Raszczyce.